W codziennej diagnostyce w Praktyce Lekarskiej MEDIQUS wykonujemy biochemiczną analizę moczu, przy użyciu jednego z najnowocześniejszych biochemicznych analizatorów moczu - URIT 50. Analizator ten jest przeznaczony do wykonywania badań blisko pacjenta. Pozwala on w sposób nieinwazyjny i bezbolesny zdiagnozować wczesne etapy wielu chorób takich jak zakażenie dróg moczowych, cukrzyca, choroby nerek, a nawet pomóc w diagnostyce nowotworów. Używany przez nas analizator moczu automatyzuje badanie i zapewnia wyniki najwyższej jakości.

Analiza moczu jest całkowicie nieinwazyjna i bezbolesna. Zasada działania analizatora moczu polega na zastosowaniu fotometrii odbiciowej o podwójnej długości fali. Długość fali wynosi: 550nm, 620nm, lub720nm.

Dlaczego warto wykonać analizę moczu w praktyce lekarskiej MEDIQUS?

1. Używany w Praktyce Lekarskiej MEDIQUS analizator moczu, jako jeden z nielicznych na rynku, jednoczasowo mierzy aż 14 parametrów: leukocyty, ketony, azotyny, urobilinogen, bilirubina, glukoza, białko, ciężar właściwy, pH, krew, kwas askorbinowy, mikroalbuminy, wapń, kreatyninę.

2. Wynik badania otrzymują Państwo w ciągu 5 minut od przyjęcia próbki moczu, bez konieczności udawania się do odległego laboratorium oraz oczekiwania kilka dni na wynik.

3. Wynik badania jest czytelnym wydrukiem papierze termoczułym.

4. Jeżeli wykonają Państwo badanie podczas/przed wizytą urologiczną to otrzymany wynik przyśpieszy postawienie diagnozy, włączenie odpowiedniego leczenia lub ocenę stosowanej u Państwa terapii.

Ile kosztuje wykonanie analizy moczu?

Jedno badanie moczu oceniające 14 parametrów kosztuje 20 zł.

Jak należy się przygotować do badania moczu?

1. Aby przygotować się do badania moczu należy powstrzymać się od oddawania moczu przez minimum 4 godziny przed oddaniem próbki moczu do jałowego pojemnika. Takie postępowanie w przypadku występowania zakażenia moczu pozwoli bakteriom na namnożenie się, jak również wyprodukowanie przez nie specjalnego enzymu (ureazy), który wpłynie na parametry badania i tym samym pozwoli na zgodne ze stanem faktycznym postawienie rozpoznania.
Dlatego, mocz do badania ogólnego najlepiej jest pobrać rano po nocnym spoczynku (bo mocz pozostaje wtedy w pęcherzu przez więcej niż 4 godziny).

2. Przygotuj pojemnik jednorazowy. Osoby, które zdecydują się oddać mocz do pojemnika w domu powinny go nabyć w aptece. W przypadku osób, które zechcą oddać mocz do badania w Praktyce Lekarskiej MEDIQUS zapewniamy taki pojemnik bezpłatnie.

3. Przed pobraniem próbki moczu dokładnie, ciepłą wodą z mydłem umyj ręce, a następnie ujście cewki moczowej (u kobiet w okolicach sromu, od przodu w kierunku odbytu, a u mężczyzn żołądź po odsunięciu napletka). Wytrzyj się jednorazowym ręcznikiem. Takie postępowanie ma na celu pozbycie się z powierzchni ciała bakterii, które, po dostaniu się do próbki mogą zafałszować wyniki badań. Następnie, nie dotykając wnętrza pojemnika ani wewnętrznej części nakrętki, do pojemnika oddaj mocz z tzw. „środkowego strumienia” (najpierw należy oddać pierwszą niewielką ilość moczu do toalety, a dopiero potem pobrać mocz do odpowiedniego dla badania pojemnika. Końcową porcję moczu należy znowu oddać do toalety). Objętość pobranej do badania próbki moczu powinna być między 50 a 100ml.

4. Pojemnik z pobraną próbką moczu należy szczelnie zamknąć.

5. W przypadku osób, które oddają próbkę moczu w Praktyce Lekarskiej a nie w domu należy przekazać pojemnik z moczem i poprosić o wykonanie analizy.
W przypadku osób, które pobrały mocz na analizę w domu - pojemnik z próbką moczu należy jak najszybciej dostarczyć do Praktyki Lekarskie MEDIQUS. Jeśli nie można tego zrobić od razu, należy umieścić naczynie w lodówce i przynieść je do zbadania jak tylko będzie to możliwe (w ciągu 12 godzin).

Search